Klub priateľov vážnej hudby

v Trenčíne

Daniel Rumler

študoval na konzervatóriu v Pardubiciach u Mgr. Jiřího Kuchválka, na Akadémii múzických umení v Prahe u prof. Jiřího Tomáška a na Hochschule Luzern - Musik u prof. Igora Karška a prof. Giuliana Carmignolu. Svoje pedagogické vzdelanie si doplnil na Hochschule Luzern - Musik v magisterskom študijnom programe Master in Musikpädagogik.

V rokoch 2015-18 pôsobil vo švajčiarskych orchestroch Musikkollegium Winterthur, Sinfonieorchester Biel-Solothurn a Camerata Zürich. Od roku 2018 je členom skupiny 1. huslí v Slovenskej filharmónii. Daniel Rumler sa venuje tiež historicky poučenej interpretácii a ako koncertný majster vystupuje s orchestrami Collegium Wartberg a Volantes Orchestra. Je členom medzinárodného sláčikového kvarteta Vyšehradskej štvorky "V4 String Quartet". Ako komorný hráč vystúpil na festivaloch Konvergencie, Lucerne Festival, Murten Classics , Konfrontácie Nitra, New Millennium International Chamber Music Festival a Hortus Artis.

Pravidelne spolupracuje so Slovenským mládežníckym orchestrom a od roku 2021 pôsobí ako pedagóg hry na husliach na Konzervatóriu v Bratislave.

Daniel Rumler sa venuje taktiež kompozícii a aranžovaniu, jeho transkripcie boli nahraté pre vydavateľstvo ECM a švajčiarsky rozhlas SRF. 

Karol Samuelčík

"Jeho interpretácia je zmysluplná, cítiť z nej hlboké pochopenie hudobného materiálu... stala sa z neho už teraz svetová gitarová osobnosť." Prof. Jozef Zsapka

"Počúvaním CD Karola Samuelčíka môžeme povedať, že je jeden z najexpresívnejších talentov jeho generácie." Duo Siqueira Lima

"Jeho citlivá práca s interpretáciou jednotlivých epoch, práca s farbami prezrádza veľmi zrelého interpreta... Jeho interpretácia prezrádza absolútny nadhľad a hlbokú muzikalitu.. Znova jeden vynikajúci hudobník medzi gitaristami." Prof. József Eötvös

" ... napriek jeho mladému veku je výnimočný, veľmi muzikálny so silnou perspektívou do budúcnosti." Arturo Zeballos


Narodil sa v roku 1991 v Banskej Bystrici, kde aj študoval na ZUŠ J. Cikkera u Zuzany Melekovej. Počas rokov 2007 až 2011 získaval vzdelanie na Konzervatóriu v Žiline v triede doc. Jána Labanta. V rokoch 2011 až 2016 študoval na Vysokej škole múzických umení v Bratislave, kde pod vedením prof. J. Zsapku v roku 2016 ukončil svoje päťročné štúdium s najvyššou poctou - Cenou rektora. Hudobné vzdelanie si rozšíril počas výmenného študijného pobytu na Conservatorio Superior de Música vo Vigu (Španielsko, pedagóg - Margarita Escarpa) a taktiež počas štúdia na Escola Superior de Música de Catalunya v Barcelone (Španielsko, pedagóg ÁlexGarrobé). V roku 2019 ukončil doktorandské štúdium na VŠMU v Bratislave pod vedením profesora JozefaZsapku. V súčasnosti je pedagógom na Vysokej škole múzických umení v Bratislave.

Koncertne sa predstavil v mnohých slovenských mestách (Bratislava- Medzinárodný gitarový festival J.K.Mertza, Nedeľné matiné; Žilina - Allegretto; Nitra- Cithara Aediculae; Prešov-Artis, Prešovská hudobná jar, Prešovské dni klasickej gitary, Iuvenilis Cithara; Trenčín - Trenčianska hudobná jeseň/jar; Banská Bystrica - Banskobystrická hudobná jeseň; Kremnica, Rimavská Sobota, Košice;...) a v zahraničí (Španielsko, Rakúsko, Portugalsko, Veľká Británia, Česká republika, Nemecko, Taliansko, Srbsko, Maďarsko, Grécko, Čína, Hong Kong,...). V roku 2019 realizoval debutové turné v krajinách Južnej Ameriky, v mestách Buenos Aires (Argentína), Montevideo (Uruguaj), Santiago, Temuco (Čile) či Porto Alegre (Brazília).Ako sólista spolupracoval so Slovenskou filharmóniou, Štátnou filharmóniou Košice, Cappellou Istropolitanou, Štátnym komorným orchestrom v Žiline, Musica Cassovia, Hong Kong Metropolitan Pop Orchestra a so sláčikovým kvartetom Mucha quartet.

Pre spoločnosť Diskant nahral dve CD: debutové CD s dielami od IsaacaAlbéniza, Johanna Sebastiana Bacha či Vicente Asencia a CD Impresiones de Catalunya so zameraním na katalánsku hudbu.

Zúčastnil sa viacerých festivalov a majstrovských kurzov u L. Brouwera, S. Assada, P. Steidla, C. Domeniconiho, M. Sociasa, R. Smits, M. Dyllu, A. Pierriho, C. Marchioneho, R. Dyensa a ďalších. Získal 1. cenu na Medzinárodnej gitarovej súťaži J.K. Mertza 2012, Thailand International Guitar Competition 2016, Yamaha Music Foundation of Europe Scholarship program 2012/2013, Festivale Ivana Ballu v Dolnom Kubíne 2009, Súťaži študentov konzervatórií SR 2009. V roku 2013 získal cenu za najlepšiu interpretáciu skladby talianskeho skladateľa na medzinárodnej súťaži v Udine (Taliansko). V roku 2015 sa stal jedným z finalistov prestížnej súťaže Forum Gitarre Wien. Získal taktiež ocenenie Študentská osobnosť Slovenska v akad. roku 2016/2017 v kategórii Kultúra a umenie.

Karol Samuelčík sa taktiež venuje rozvoju a hre s malíčkom pravej ruky, pričom v roku 2022 vydal publikáciu s názvom The Development of the Right Little Finger in the Guitar Playing, ktorá je súčasne najobšírnejšie spracovanou publikáciou v danej problematike.

Od roku 2013 je členom organizačného výboru Medzinárodného gitarového festivalu J. K. Mertza v Bratislave. Karol hrá na gitare od nemeckého majstra Dennisa Tolzaa na romantickom nástroji, model Stauffer, z dielne slovenského majstra Martina Okenicu.