Klub priateľov vážnej hudby

v Trenčíne

Stanislava Maggioni

Stanislava Maggioni - Dubanová sa narodila v Partizánskom. Spev začala študovať na Štátnom konzervatóriu v Bratislave ako 18 ročná a pokračovala na VŠMU u Profesorky Hany Štolfovej - Bandovej. Po ukončení štúdia dostala ponuku prehĺbiť svoje skúsenosti v opernom štúdiu Kunstuniversität für Musik und darstellende Kunst v Grazi, kde účinkovala tri roky.

Už počas štúdia začala pôsobiť ako hosť v Slovenskom národnom divadle a v Štátnej opere Košice. Koncertne spolupracovala so Slovenskou štátnou filharmóniou Košice, s komorným orchestrom Capella Istropolitana, vystúpila na Medzinárodnom opernom festivale Smetanova Litomyšl, na koncerte v rámci Hudobného festivalu Komorné dni J. N. Hummela a mnohých ďaľších.

Je držiteľkou viacerých ocenení zo speváckych súťaží. Spomenieme Medzinárodnú spevácku súťaž A. Dvořáka v Karlovych Varoch - 1. miesto kategória Pieseň, 3. miesto kategória Opera a Špeciálna cena za najlepšiu interpretáciu Dvořákovej piesne, a účasť v semifinále Medzinárodnej speváckej súťaže Hans Gabor Belvedere vo Viedni.

Jej repertoár obsahuje mnohé operné, koncertné aj piesňové diela. K partom, ku ktorým má speváčka najbližšie patria Bachova Maria Magdaléna, Mozartova Fiordilligi a Pamina, či Humperdinckova Gretel, piesne slovenských a českých autorov. Momentálne sa venuje koncertnej a pedagogickej činnosti.

Roman Krško

Je tohtoročným absolventom VŠMU v Bratislave. Už počas štúdií sa stal členom speváckeho zboru Opery SND. Neskôr začal dostávať aj sólistické príležitosti. Na doskách SND si naštudoval postavy ako : Cisársky komisár (Madama Butterfly - Giacomo Puccini ), Mitucha (Boris Godunov - M.P. Musorgskij), Hostinský (Manon Lescaut - Giacomo Puccini), Ambrogio (Barbier zo Sevilly - Giacchino Rossini), Bartolo (Figarova svadba - W.A.Mozart), Paris (Romeo a Julia - Charles Gounod) Figaro (Figaro sem Figaro tam - Gioacchino Rossini), Morales (Carmen - G.Bizet). V spolupráci s Metropolitným orchestrom účinkoval v slovenskej operete Láska na Považí od Víťazoslava Kubičku, kde stvárnil postavu Rafaela.

Aktuálne pôsobí v SND ako hosťujúci sólista. V roku 2016 podpísal hosťujúcu zmluvu aj s operou v Budapešti.

Jana Nagy- Juhasz

Absolvovala hru na klavíri na Konzervatóriu v Temešvári (Rumunsko) v triede Márie Bodóvej a na Vysokej škole múzických umení v Bratislave u Idy Černeckej. Svoj talent rozvíjala aj na medzinárodných interpretačných kurzoch u takých osobností akými sú Lazar Berman a Eugen Indjić.

S úspechom sa zúčastnila viacerých klavírnych domácich a zahraničných súťaží. Stala sa laureátkou Medzinárodnej klavírnej súťaže Johanna Nepomuka Hummela v Bratislave (1991), semifinalistkou Klavírnej súťaže Roberta Schumannav Zwickau (SRN, 1993), roku 1994 bola účastníčkou dvoch prestížnych medzinárodných klavírnych súťaží Ferruccia Busoniho v talianskom Bolzane a Hamamatsu v Japonsku.

V rámci medzinárodného festivalu Bratislavské hudobné slávnosti reprezentovala Slovensko aj na Interpódiu. Ako sólistka účinkovala s mnohými domácimi a zahraničnými orchestrami. Je vyhľadávanou komornou partnerkou vokálnych umelcov a inštrumentalistov, spolupracovala s renomovanými umelcami ako sú Peter Mikuláš, Jevgenij Nesterenko, Gustáv Beláček, Ida Kirilová, Hana Štolfová - Bandová Alexander Jablokov, Peter Michalica a i. V januári 2003 reprezentovala Slovensko v rámci Dní kultúry Slovenskej republiky v kanadskom Montreale. Realizovala nahrávky pre rozhlas, televíziu i hudobné vydavateľstvá. Súčasne pôsobí pedagogicky na Konzervatóriu a na Vysokej škole múzických umení v Bratislave.