Klub priateľov vážnej hudby

v Trenčíne

Michael Krenn

Študoval na Univerzite múzických umení vo Viedni a na univerzite Viedeň konzervatórium pod vedením Larsa Mlekuscha, kde získal najvyššie ocenenia. Teraz 
pracuje ako nezávislý hudobník a učiteľ saxofónu v Rakúsku aj v zahraničí. Je zakladajúcim členom rakúskeho prvého profesionálneho Viedenského saxofónového orchestra a takisto Mobilis Saxophone Quartet, ktorého koncertný debut sa uskutočnil vo Viedni na prestížnej Musikverein v roku 2013. Je aj členom rakúskeho súboru novej hudby (OENM). 

Okrem toho koncertoval s Klangforum Wien, Volksoper Viedeň, RSO Viedeň, Tonkünstler orchester Dolného Rakúska, Európsky mládežnický orchester ap. Jeho výkony ho zaviedli do prestížnych sál po celej Európe, Indii, Thajska a Japonska. V roku 2013 koncertoval debutovo v USA, v Chicagu spoločne s pianistom Yoko Yamadom, hral recitál v Dame Myra Hess Concert Series. Je považovaný za jedného z popredných klasických saxofonistov svojej generácie. Získal celý rad ocenení na národných i medzinárodných hudobných súťažiach. Je víťazom štipendiá 2012 Yamaha Music Foundation a umeleckého štipendia rakúskeho ministerstva umenia a kultúry 2011. V roku 2011 získal druhú cenu na Jean-Marie Londeix - medzinárodnej saxofonovej súťaži v Bangkoku, na Bank of Austria Umelec roka 2011 s Mobilis Saxophone Quartet a je dvojnásobným víťazom súťaže Fidelio na viedenskom konzervatóriu (2011-2012). V súťaži Fidelio zvíťazil už v roku 2009 s Mobilis Saxophone, rovnako ako v rakúskej hudobnej súťaži "Gradus ad Parnassum". Druhú cenu získal na medzinárodnej súťaži dychových nástrojov "Intermusica" v Birkfeld, Rakúsko a prvú cenu na medzinárodná saxofón súťaž v Lodži, Poľsko. 

Eugenia Radoslava

Vo veku desiatich rokov absolvovala Eugenia svoj prvý klavírny recitál a nasledujúci rok debutovala s orchestrom. V dvanástich vyhrala Medzinárodnú klavírnu súťaž mladých virtuózov v Československu. Zvíťazila tiež v Bulharskej súťaži národnej hudby, v súťaži "Svetostav Obretenov" v Bulharsku, v Senigallii (Taliansko), v Ústí nad Labem v Českej republike a obdržala aj čestné členstvo "Pancho Vladigerov".

Študovala na Národnej škole hudby v Sofii a koncertný klavír na Hudobnej akadémii v Sofii u profesora A. Dikova. Svoje vzdelanie dokončila so zlatou medailou a s rôznymi oceneniami.

Vďaka vzdelaniu potom bola prijatá do Viedne, kde študovala koncertný klavír u profesora N. Floresa a komornú hudbu u profesora A. Kouyoumdjiana na Univerzite múzických umení. Na Univerzite Konservatorium Wien študovala hudobnú pedagogiku. Účinkovala v celom rade koncertov aj ako sólová a komorná hráčka v Rakúsku, Bulharsku, Českej republike, Nemecku, Taliansku, na Ukrajine, v Maďarsku, Tunisku a Izraeli. Vystupovala s The Sofia a Savarin Symphony Orchestra, rovnako ako Pleven a Plovdive filharmóniou. Je rakúskym zástupcom v medzinárodnej organizácii pedagogického "umenia a vzdelávania v 21. storočí", a organizuje koncerty a fóra. Výučuje v rôznych hudobných školách v Rakúsku a na University of Music Viedni, mnoho z jej študentov získalo ocenenia v medzinárodných súťažiach. Zasadá tiež v porotách rôznych súťaží a prednáša na majstrovských kurzoch a medzinárodných súťažiach v Rakúsku, Dánsku, na Ukrajine, Portugalsku, Fínsku a Bulharsku. Nahrala vystúpenie pre rozhlasové a televízne vysielania vydala množstvo CD nahrávok klasickej hudby, ako aj premiéry diel bulharských súčasných skladateľov. Podiela sa tiež na organizovaní dobročinnosti pri rekonštrukcii detských domovov. 

Duo Krenn - Radoslava

Duo bolo založené v roku 2013 s cieľom upútať pozornosť s neobvyklou inštrumentáciou a prekvapiť divákov bohatosťou hudobných farieb.
V repertoári súboru možno nájsť predovšetkým originálne skladby XX. storočia. pre saxofón a klavír, ale súčasťou ich koncertných programov sú tiež romantické a impressionistické prepisy.
V roku 2014 duo vydalo prvé CD u firmy Classitone a je hrávané ako obľúbená hudba u rôznych prevádzkovateľov vysielania. Radiom Stephansdom bolo prezentované ako "CD dňa".

V posledných rokoch bola ich tvorba prezentovaná v Rakúsku, Maďarsku a Rusku. Aktuálne sezóna zavedie duo na ďalšie koncerty v Rakúsku, na festivaly v Bulharsku, Luxembursku, Portugalsku, Rusku a na Slovensku.