Klub priateľov vážnej hudby

v Trenčíne

Karol Samuelčík

Narodil sa v roku 1991 v Banskej Bystrici. V rokoch 2011 až 2016 študoval na Vysokej škole múzických umení v Bratislave, kde pod vedením prof. J. Zsapku v roku 2016 ukončil svoje päťročné štúdium s najvyššou poctou - Cenou rektora. Hudobné vzdelanie si rozšíril počas výmenného študijného pobytu na Conservatorio Superior de Música vo Vigu (Španielsko, pedagóg - Margarita Escarpa) a taktiež počas štúdia na Escola Superior de Música de Catalunya v Barcelone (Španielsko, pedagóg Álex Garrobé). Momentálne je študentom doktorandského štúdia na VŠMU v Bratislave pod vedením vo svete renomovaného profesora Jozefa Zsapku.

Koncertne sa predstavil vo viacerých slovenských mestách (Bratislava- Medzinárodný gitarový festival J. K. Mertza, Nedeľné matiné, Nitra- Cithara Aediculae; Prešov- Prešovská hudobná jar; Banská Bystrica; Žilina; ap) a v zahraničí (Španielsko, Rakúsko, Česká republika, Taliansko, Maďarsko, Grécko, Čína, Hong Kong, ap). Ako sólista spolupracoval so Slovenskou filharmóniou, Štátnou filharmóniou Košice, Cappellou Istropolitanou, Štátnym komorným orchestrom v Žiline, Hong Kong Metropolitan Pop Orchestra a so sláčikovým kvartetom Mucha quartet.

V roku 2016 nahral pre spoločnosť Diskant svoje debutové CD s dielami od Isaaca Albéniza, Johanna Sebastiana Bacha a Vicente Asencia.

Zúčastnil sa viacerých festivalov a majstrovských kurzov u L. Brouwera, S. Assada, P. Steidla, C. Domeniconiho, M. Sociasa, R. Smits, M. Dyllu, A. Pierriho, C. Marchioneho, R. Dyensa a ďalších. Získal 1. cenu na Medzinárodnej gitarovej súťaži J. K. Mertza 2012, Thailand International Guitar Competition 2016, Yamaha Music Foundation of Europe Scholarship program 2012/2013, Festivale Ivana Ballu v Dolnom Kubíne 2009, Súťaži študentov konzervatórií SR 2009. V roku 2013 získal cenu za najlepšiu interpretáciu skladby talianskeho skladateľa na medzinárodnej súťaži v Udine (Taliansko). V roku 2015 sa stal jedným z laureátom prestížnej súťaže Forum Gitarre Wien. Získal taktiež ocenenie Študentská osobnosť Slovenska v akademickom roku 2016/2017 v kategórii Kultúra a umenie.

Od roku 2013 je členom organizačného výboru Medzinárodného gitarového festivalu J. K. Mertza v Bratislave. Karol hrá na gitare od japonského majstra Masakiho Sakuraia, model Maestro RF. 

Karin Remencová

Absolvovala hru na klavíri na Konzervatóriu v Košiciach v triede profesora Ivana Millera, ďalej pokračovala na VŠMU v Bratislave v triede profesorky Idy Černeckej a Františka Perglera. Počas štúdií sa zúčastnila Medzinárodnej klavírnej súťaže Piano Bratislava, kde získala mimoriadnu cenu Haliny Czerny-Štefanskej, na Medzinárodnej súťaži Leoša Janáčka v Brne sa umiestnila na treťom mieste, vyhrala štipendium firmy Yamaha, taktiež absolvovala niekoľko interpretačných kurzov doma aj v zahraničí. Účinkovala aj s Košickou filharmóniou a Slovenskou Filharmóniou.

V súčasnosti pôsobí na Vysokej škole múzických umení v Bratislave a Štátnom konzervatóriu. V rámci klavírnej spolupráce je pozývaná na workshopy, konkurzy a interpretačné súťaže. Participovala na najnovšom CD flautistky Dagmar Zsapkovej, Vice Versa, ako komorná partnerka spolupracovala s Jelou Špitkovou, Lujzou Sello, Františkom Töröm, Jozefom Podhoranským, Barborou Gálovou, Karolom Samuelčíkom, či Sláčikovým kvartetom města Brna.