Klub priateľov vážnej hudby

v Trenčíne

Anh Nguyen Le Viet (Vietnam)

Anh Nguyen Le Viet, začal študovať hru na klavíri na Vietnamskej Národnej Académii Hudby. V roku 2010 získal štipendium na bakalárske štúdium na Australian Academy Of Music & Performing Arts, v Sydney/ Austrália v odbore hra na klavíri, pod vedením Mgr. James Muira, Evgeny Ukhanova.

V roku 2011 spolu so svojim bratom Anh Nguyen Le Binh-om získal prvú cenu na súťaži St. George Piano Ensemble Competition (klavírne duá) v Sydney/ Austrália.

V roku 2012 Anh Nguyen Le Viet účinkoval so spevákmi v Utzon Room v Sydney Opera House. O rok neskôr vystúpil na charitatívnom koncerte pre chudobné deti s Vietnamským Národným Symfonickým Orchestrom.

V rokoch 2013 - 2015 pôsobil ako asistent učiteľa hry na klavíri na Vietnamskej Národnej Académii Hudby.

Od roku 2016 študuje na VŠMU v Bratislave magisterské štúdium hry na klavíri pod vedením Prof. Idy Černeckej, kde v súčasnosti pokračuje ako interný doktorand pod vedením Prof. Idy Černeckej a docent Františka Perglera.

Účinkoval v projekte Bratislavský klavírny karneval, Norsk Musikk meets Slovak, v rámci cyklu Komorné koncerty vo Dvorane VŠMU v Bratislave, aj v rámci festivalu Viva Musica!